Haber

Dasdas'  Kasım Başkadır!

Dasdas' Kasım Başkadır!

2017.10.31 00:00
| |
0
|
2152

Sizce Nasıl?

DasDas’ta Kasım ayına en sevilen tiyatro oyunları ve konserlerle giriyoruz.

DasDas’ta Kasım ayına en sevilen tiyatro oyunları ve konserlerle giriyoruz. İstanbul, Batı Ataşehir’in yeni kültür ve sanat merkezi DasDas, soğuyan havalarda içinizi ısıtacak bir programla karşınızda.
 
Krops Tiyatro prodüksiyonu olan “Hiç Kimsenin Öyküsü” ise 31 Ekim akşamı DasDas’ta tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Erdi Mamikoğlu’nun yazdığı ve Dilek Güven’in yönettiği oyunda Anıl Kır ile Ertunç Uygun rol alıyorlar. "Savaş sonrası eve dönüş yolunda bir tren kompartımanında karşılaşan iki adamın hikâyesini konu alan oyun, seyirciyi savaş, barış ve insan ilişkileri gibi kavramlar üzerinde düşündürterek bunları sorgulamaya davet ediyor. 
 
31 Ekim Salı akşamının bir diğer alternatifini ise “Açık Mikrofon Stand-Up” programı oluşturuyor. BKM Mutfak’ın 6 komedyeni 2 perdeye bölünmüş bir şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık performansları ile “DasDas Performans Sahnesi”nde yer alacaklar. Açık mikrofon stand-up kültürünün Türkiye ayağı olarak sunulan gösteri, izleyicilerde tiryakilik yaratacak.

8 Kasım gecesi ise R&B, soul, funk, pop ve rock’n roll tarzlarının birleştiren Yoko grubu DasDas’ta sahneye çıkacak.

İstanbul sahnelerinin eğlenceli grubu Kolektif İstanbul, 3 Kasım Cuma akşamı DasDas sahnesinde müzik severlerle buluşacak. 2006 yılında Fransız müzisyen Richard Laniepce tarafından İstanbul’da kurulan Kolektif İstanbul, caz ile funk altyapılarından beslenerek Anadolu ve Balkan müziğini farklı bir perspektifle harmanlayan çalışmalarını "progresif düğün müziği" olarak tanımlıyor.

4 Kasım akşamı, bu yılın heyecanla beklenen oyunlarından DasDas prodüksiyonu “Uyarca” seyircilerle buluşacak. Friedrich Dürrenmatt’ın 1972’de yazdığı ama daha dün yazılmışçasına taze metni ile “Uyarca”yı usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan yönetiyor. Tansu Biçer, Mehmet Ali Nuroğlu, Arif Pişkin, Kanbolat Görkem Arslan, Zamire Zeynep Kasapoğlu, Serhan Onat, Armağan Döşlüoğlu ile Kudsal Döşlüoğlu’nun rol aldığı oyunda cesetleri çözeltip sıvıya dönüştüren bir bilim adamı, akıllara zarar bir cinayet şebekesi ve birbirinden tuhaf bir ilişkiler ağı yer alıyor. “Uyarca” 5 Kasım’da da DasDas sahnesinde olacak.
 
4 Kasım akşamı son dönemin en beğenilen kadın vokallerinden Özge Fışkın da “Başka Şarkılar” programı ile müzik severlerin karşısına çıkacak. 2007'de “Kilitler” adlı ilk solo albümünü çıkaran Fışkın’ın 2012’de yayınlanan ikinci albümü “Bir Avuç Fotoğraf”ın prodüktörlüğünü Demir Demirkan ve Sertab Erener üstlendi.  2015 yılında “Herşeyin 1 Zamanı Var” isimli albüm çalışmasını yayınlayan Özge Fışkın 2017'de “Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları” albümünde Tuna Kiremitçi'ye ait “Bana Sebepsin” isimli şarkıyı düet olarak seslendirdi. Özge Fışkın konserlerine bir cover projesi olan “Başka Şarkılar” ile devam ediyor.

5 Kasım Pazar günü ayrıca çocuk oyunu “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy” minik tiyatro severlerin karşısına çıkıyor. Alper Baytekin’in yazdığı, Derya Yıldırım’ın yönettiği ve Bahadır Buyruk ile Bağış Angigün’ün rol aldığı “Şef Fırfır ve Yardımcısı Tüy”ün pasta yapımı macerası, müzikli hareket tiyatrosu anlatımı ile 3 yaş üstü çocukların çok seveceği eğlenceli bir gösteri sunuyor.

6 Kasım Pazartesi akşamı Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’nin ortak çalışması olan, George Orwell’in kült eseri “Hayvan Çiftliği” sahnelenecek. Yönetmenliğini Yiğit Sertdemir’in üstlendiği oyunda Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’den toplam 15 oyuncu yer alıyor. “Hayvan Çiftliği”nde bütün hayvanların eşit ama bazılarının daha eşit olduğu bir çiftlik ortamından yola çıkarak dünyada var olan düzene dair sorular sormaya devam ediliyor.
 
 8 Kasım Çarşamba akşamı, Twilight Zone serisinden uyarlama “Alacakaranlık Kuşağı” oyunu tekrar DasDas Sahne’de olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.

9 Kasım Perşembe akşamı ise Bernard-Marie Koltès'in yazdığı, Rıza Kocaoğlu'nun rol aldığı ve üç sezon üst üste seyirciyle buluşan  “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” DasDas’ta sahnelenecek. Melis Tezkan ve Okan Urun'un oluşturduğu sanat topluluğu biriken’in sahnelediği oyunda, sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor.

9 Kasım akşamı DasDas’ta sahne alacak diğer oyun ise bu sezon “DasDas” prodüksiyonu olarak izleyici karşısına çıkan ilk oyun “Çok Satanlar”. Ünlü TV dizisi House of Cards’ın yazarları arasında yer alan Laura Eason’ın kaleminden çıkan oyunun yönetmenliğini Volkan Yosunlu üstleniyor. A. Tansu Taşanlar ve Oya Unustası’nın rol aldığı “Çok Satanlar” bizi güncel soru(n)larımızla baş başa bırakarak internet çağında mahrem olanın sınırlarının bulanıklaşmasını ve çağa ayak uydurmak diye nitelendirilen kariyer odaklı hırsları sorgulatacak.
 
9 Kasım akşamı ayrıca DasDas Performans Sahnesi ilk kez Ars Longa grubunu ağırlayacak. Ali Sinan Çulhaoğlu (vokal, gitar), Uygar Çehreli (gitar), Berat İşçioglu (bas), Tuba Gördes'ten (klavye, vokal) oluşan gruba davulda Mehmet Kemal Ülkenciler eşlik ediyor. Mart 2015’te prodüktörlüğünü Umut Gökçen'in yaptığı ilk albümleri "Günler"i yayınlayan Ars Longa geçtiğimiz aylarda yayınlanan single çalışmaları “Yüreğim İmparator” ile müzikseverlerle yeniden buluştular. 

“DasDas” biletleri Biletix’te satışta!
Bilet Satış: www.biletix.com
Detaylı Bilgi: www.dasdas.com.tr

Anahtar Kelimeler: dasdas

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir