Haber

Das Das Sahnesi Bu Hafta da Dopdolu !

Das Das Sahnesi Bu Hafta da Dopdolu !

2017.05.24 00:00
| |
0
|
2648

Sizce Nasıl?

Anadolu yakasının yeni sanat noktası “DasDas” kendi prodüksiyonu ve farklı tiyatro topluluklarının oyunlarını izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

9. sezonundaki “Tehlikeli Oyunlar” 24 Mayıs’ta DasDas Sahne’de olacak. Oğuz Atay’ın romanından uyarlanan oyunda Erdem Şenocak rol alırken oyunun konsept ve yönetimini Celal Mordeniz üstleniyor.
 
Geçtiğimiz ay DasDas Sahne’de prömiyerini yapan “Bi Parça Plastik” 27 Mayıs Cumartesi akşamı tiyatroseverlerle tekrar buluşacak. Hemzemin prodüksiyonu “Bi Parça Plastik”te Süreyya Güzel, Ahmet Rıfat Şungar, Damla Sönmez, Erce Kardaş ve Ushan Çakır rol alıyor. Oyun, anne-baba ve çocuktan kurulu mükemmel ailenin evlerine bir yardımcı almalarıyla gelişen olayları konu alıyor.
 
28 ve 29 Mayıs akşamları ise Twilight Zone serisinden uyarlanan “Alacakaranlık Kuşağı” “DasDas”ta olacak. Birbirinden bağımsız ama yine de birbiriyle ilintili 6 Alacakaranlık Kuşağı hikâyesinden oluşan oyunun kadrosunda Ayşegül Tekin, Çağdaş Tekin, Doruk Şengün, Melina Özprodomos ve Oğuz Utku Güneş yer alıyor.
 
30 Mayıs Salı akşamı DasDas Sahne, izleyicileri iletişim, aile ve sevgi üçgenini bir aile üzerinden anlatan “Kabileler” oyunuyla buluşturacak. Sessizliğin gücünü ve iletişim kuramama halini çarpıcı bir dille anlatan oyunda İbrahim Halaçoğlu, Ayşe Lebriz Berkem, Haydar Köyel, Tuğçe Altuğ, Barış Gönenen, Gülce Oral / Gözde Kocaoğlu rol alıyor. 


 
Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın rol aldığı DasDas prodüksiyonu “Joseph K.” 31 Mayıs Çarşamba akşamı DasDas Sahne’de izleyicilerle buluşacak. Kafka’nın “Dava” adlı eserinden uyarlanan oyunda Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.
 
Oyunlardan görseller için; https://we.tl/jkv7JET52b
 
Bilet Satış: www.biletiva.com

 

Anahtar Kelimeler: das das, mert fırat, didem balçın

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir