Haber

Camille - Taşın Kalbi Tiyatro Keyfi

Camille - Taşın Kalbi Tiyatro Keyfi

2016.09.26 00:00
| |
0
|
2522


1 Ekim saat 20:30'da Ankara Cepa AVM Campus Kültür Sanat'ta, Tiyatro Keyfi - Ankara'nın açılış oyunu olarak sergilenecek.

Repertuarına yalnızca ülkemizde ilk kez sergilen metinleri alan Tiyatro Keyfi, dünyada ilk kez sergilenecek olan CAMILLE – TAŞIN KALBİ'nin prömiyerini yoğun bir katılımla Borusan Oto Dolmabahçe Sahne'de yaptı. Eser 1 Ekim saat 20:30'da Ankara Cepa AVM Campus Kültür Sanat'ta, Tiyatro Keyfi - Ankara'nın açılış oyunu olarak sergilenecek. Sezon boyunca İstanbul ve Ankara'daki sahnelerimizde düzenli olarak sergilenecek olan eserin program ve biletlerine Biletix'ten ulaşılabilir.

Yaşamının uzun zamanını ailesinin ve kuralların baskısıyla akıl hastanesinde geçiren Camille Claudel, yaşadığı yüzyıla ve aslında bugüne de ağır gelen kadın sanatçı kimliği ve kendinden yaşça oldukça büyük olan ünlü heykeltıraş Rodin ile yaşadığı çalkantılı ilişkisi nedeniyle de iz bırakan bir sanatçı oldu.
 

“Camille, ailesi için utanç kaynağıydı, fazla özgürdü, fazla başına buyruktu, fazla heykel yapıyordu, Rodin içinse fazla tehlikeliydi, sanatına inen bir gölgeydi, sanat çevresi içinse dili fazla uzundu, fazla konuşuyordu, fazla doğrucuydu…”

 

Çoğunlukla kadın olduğu için yeteneği bastırılmaya çalışılmış, çoğu zaman görmezden gelinmiş veya önemsenmemiş, Rodin’in yıkıcı tutumu ile onun gölgesinde kalmış, akıl sağlığını yitirerek hayatının son otuz yılını akıl hastanesinde geçirmiş, değeri öldükten sonra anlaşılmış üstün sanatçı Camille Claudel’in ardından filmleri, opera eseri yapıldı, kitapları yazıldı.

 

Oyunun Künyesi:
Yazan: Kosta Kortidis
Reji ve dramaturji: Kemal Başar
Dekor Tasarımı: Murat Gülmez
Kostüm Tasarımı: Mine Erbek Gökbuget
Işık Tasarımı: Melis Karaman
Müzik: Can Atilla
Koreografi: Kerem Kuraner
Filmin yönetmeni: Tayfun Dinçer
Post Production: VSG
 
Camille Claudel: Begüm Topçu Turay
Rodin: Kubilay Tunçer
Rahibe, Rose, Cecille: Serap Yılmaz
 
Oyun Süresi: 80 dakika (Tek Perde)
 
Diğer eserlerimiz gibi İstanbul’da Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, Kadıköy Ustaların Sahnesi, Garajistanbul, Ankara’da ise Cepa AVM Campus Kültür Merkezi’nde düzenli olarak sergilenecek olan eserin program ve biletlerine Biletix’ten, tüm eserlerimizle ilgili ayrıntılı bilgiye isewww.tiyatrokeyfi.com.tr adresinden ve Facebook'ta Tiyatro Keyfi Etkinlikleri, Twitter ve Instagram'da ise Tiyatro Keyfi sayfalarından ulaşılabilir. 

Ayrıntılı bilgi, toplu satışlar ve rezervasyon için info@tiyatrokeyfi.com.tr ve 05382722379

Anahtar Kelimeler: camille, tiyatro keyfi, tiyatro

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir