Eğitim

Çağdaş Tiyatro Atölyesi

Çağdaş Tiyatro Atölyesi

2017.09.07 00:00
| |
0
|
2980


Çağdaş tiyatroya yön vermiş tiyatro metinleriyle yolculuğa çıkılacak atölye sonucunda katılımcılar tiyatronun serüvenine de tanıklık etmiş olacaklar.

İsveç’ten oyun yazarı ve yönetmen Asa Lindholm’un bir günlük bir atölyeyle konuk eğitmen olarak katılacağı atölye katılımcıları form ve içerik olarak bir birinden farklı metinlerle tanıştırmayı hedefliyor. 

Çağdaş tiyatroya yön vermiş tiyatro metinleriyle yolculuğa çıkılacak atölye sonucunda katılımcılar tiyatronun serüvenine de tanıklık etmiş olacaklar. Bu yolculuk izlediğimiz oyunları farklı bir açıdan algılamamızı sağlayacağı gibi oyun okumanın keyifli bir şey olabileceğini de gösterecek. Yazmak isteyenlere de giriş kapısının anahtarı emanet edilecek.

Atölyeyi İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nde doktora yapan ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde akademik çalışmalarına devam eden Ferdi Çetin veriyor. Ferdi Çetin aynı zamanda ödüllü bir hikaye yazarı ve Nilay Erdönmez'in oynadığı "Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar" oyunun yaratıcı ekibi ba- Disiplinlerarası Sanat Topluluğu'nun kurucularından biri ve yazarı. 


Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2017 - Bitiş Tarihi: 31 Ekim 2017
Süre: Salı 19:30-22:00  Cumartesi 15.00-17.30
Ücret: 600 TL

Ayrıntılı bilgi için gpatolye@gmail.com  

Anahtar Kelimeler: çağdaş tiyatro atölyesi, galataperform, eğitim

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir