Haber

Bornova Şehir Tiyatrosu Seyirciyle Buluşmaya Hazır

Bornova Şehir Tiyatrosu Seyirciyle Buluşmaya Hazır

2016.10.14 00:00
| |
0
|
2249


Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2016-2017 sezonunda da seyirciyle buluşmaya hazır.


Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2016-2017 sezonunda da seyirciyle buluşmaya hazır. Geçtiğimiz sezon oynanmaya başlanmış ve seyircinin büyük ilgisini çekmiş olan Stefan Tsanev’in yazdığı Ant Aksan’ın yönettiği “Jeanne D’Arc’ın Öteki Ölümü” oyunu ile Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu , 1 Ekim’de perdelerini açtı. 

 

2016-2017 sezonu içinde 3 yıldır seyircisiyle buluşan Dario Fo’nun yazdığı Hakan Taner Yıldırım’ın yönettiği “Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü” oyunu ve yine Hakan Taner Yıldırım’ın yönettiği Yakavos Kambanellis’in yazdığı “Savaş Baba” oyunları Kasım ayından itibaren hem Sevda Şener Sahnesi’nde hem de Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde izlenebilecek. 

 

Her yıl sahnelediği çocuk oyunlarıyla da isminden söz ettiren Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Arzu Leylak’ın yazdığı Onur Erdoğan’ın yönettiği “Deniz Kızı Maira” isimli çocuk oyununu da Aralık ayından itibaren Altındağ Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelemeyi sürdürecek. 2017 yılına ise ikisi yetişkin biri çocuk oyunu olmak üzere üç yeni ana kadro oyunuyla başlamayı planlayan Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, aynı zamanda 2017 yılının Mart ayında 25. Yılını, sezonda 6 oyunla birlikte kutlayacak.


“Jeanne D’Arc’ın Öteki Ölümü” oyunu Ekim ayı boyunca 29 Ekim hariç her Cuma-Cumartesi günü saat 20:00’de Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde izlenebilir.

Anahtar Kelimeler: bornova belediyesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir