Haber

Bitik, Tiyatro Seyircisinden Tam Not Aldı

Bitik, Tiyatro Seyircisinden Tam Not Aldı

2017.10.10 00:00
| |
0
|
2526


Kate Tempest'ın Türkçe'ye çevrilen ilk eseri olmasıyla dikkat çeken Bitik, 29 Eylül'de Türkiye prömiyeri ile tiyarto severlerin karşısına çıktı.

KarmaDrama'nın bu sezon projelerinden birisi olan ve tiyatro seyiricisinden ilk günden tam not alan Bitik, günümüz insanın açmazlarını ve hayata bakış açısını eleştirel bir tarzda ele alması nedeniyle herkesin kendini bulduğu bir oyun olarak kendine yer buldu.

Sürekli bir şeyleri değiştirmekten bahsedip, hiçbir şey değiştiremeyen insanların hikâyesini konu anlatan oyun, Eray Kahya'nın ilk çeviri ve yönetmenliği olarak oldukça özel bir yere sahip.

Büyük şehre sıkışmış 3 eski arkadaşın 10 sene önce kaybettikleri arkadaşlarının ölüm yıl dönümünde biraraya gelmesinin ardından geçen bir günü anlatan oyunda rol alan genç oyuncular; Ateş Bars, Yiğit Yalkın ve Zeynep Güngörenler'in performansları ise çok beğenildi.

Oyunun Ekim ayı programı ise şöyle; 13-14 Ekim ve 20 Ekim. Bitik, tüm sezon boyunca KarmaDrama Sahne'de tiyatro izleyicisiyle buluşmaya devam edecek.

Oyunun biletleri Kadıköy’deki KarmaDrama Sahne gişesinde temin edilebilmekte. 

0532 285 66 66- 0532 448 30 72 telefon numaralarından rezervasyon yaptırabilir ve diğer oyunlarla ilgili bilgi edinmek için www.karmadrama.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: bitik, karmadrama

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir