Haber

Bir Valize Ne Sığar ki? Enka Sahnesinde

Bir Valize Ne Sığar ki? Enka Sahnesinde

2018.01.31 00:00
| |
0
|
3431


Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 6 Şubat Salı akşamı Ankara Sanat Tiyatrosu’nu konuk ediyor.

BİR VALİZE NE SIĞAR Kİ?”  ENKA SAHNESİNE KONUK OLUYOR

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, 6 Şubat Salı akşamı Ankara Sanat Tiyatrosu’nu konuk ediyor. “Bir Valize Ne Sığar ki?” adlı oyun, sahne ışığını mübadillerin hikâyesine çeviriyor.

ENKA Kültür Sanat İbrahim Betil Oditoryumu’nda 6 Şubat Salı akşamı sahnelenecek “Bir Valize Ne Sığar ki?”, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun güçlü yorumuyla ENKA seyircisiyle buluşuyor. Mübadele yıllarında birkaç parça eşyanın sığdırıldığı bir bavulla anavatanlarını terk etmek zorunda kalan göçmenlerin "arada kalmışlık" ruh hallerini ve "anavatan" özlemlerini konu alan oyun; çocukluğundan itibaren TRT radyo ve televizyon programlarında yazarlık ve oyunculuk yapan Yeşim Dorman’ın rejisiyle sahneye taşınıyor. Uğur Yücel’in “Bir gecede binlerce yıldır yaşadığın topraklardan ayrılacaksan eğer, valizine ne sığdıracaksın ki?” sorusuyla tanımladığı oyunda, Yeşim Dorman, Hakan Güven, Bülent Yıldıran, Mehmet Ulusoy, Yıldırım Şimşek, Çağlar Deniz, Nalan Güreş Demirel ve Sinem İslamoğlu rol alıyor. 

Mübadele yıllarının milyonlarca insanın hayatını nasıl etkilediğini ele alan oyun, hüzünlü olduğu kadar keyifli, birçok kişisel hikâyeyi ENKA izleyicisiyle buluşturuyor. Oyun, saat 20.30’da başlıyor. 

Tam: 40 TL ve Öğrenci: 30 TL olarak fiyatlandırılan “Bir Valize Ne Sığar ki?” performansının biletlerine; Biletix.com, Biletix satış gişeleri, Çağrı Merkezi ve ENKA Kültür Sanat Gişesi’nden ulaşabilirsiniz.

30. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın, 5 Nisan tarihine kadar devam edecek etkinlik programı için facebook.com/enkakultur, instagram.com/enkakultur ve twitter.com/enkakultur adreslerini takip edebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: bir valize ne sığar ki, Ankara Sanat Tiyatrosu, enka ibrahim betil oditoryumu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir