Haber

Bir Garip Orhan Veli Denizli'den Geçti

Bir Garip Orhan Veli Denizli'den Geçti

2017.02.20 00:00
| |
0
|
3779


Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu'nun sergilediği "Bir Garip Orhan Veli" adlı oyun Denizli'de sahnelendi...21 Şubat22

19 Şubat akşamı Denizli Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda Denizli Tiyatro Cezve organizasyonu ile gerçekleşen ve Samsun Hayal Atölyesi Tiyatosu genel sanat yönetmeni Eser Akal'ın oynadığı tek kişilik performans göz doldurdu.

Denizli izleyicisinden tam not alan oyun; Orhan Veli Kanık'ın şiirlerinden, Murathan Mungan' nın uyarladığı "Bir Garip Orhan Veli", bizleri bir şiir yolculuğuna çıkartıyor. Orhan Veli' nin aynı zamanda bir döneme tanıklık eden şiirleri, hüznün ve sevincin harmanlandığı, şiirinin aynasında izleyiciye kendini bulacağı bir evren sunuyor.

Samsun Hayal atölyesi tiyatrosu Genel sanat yönetmeni Akal, turnemizin ilk ayağı olan Denizli'de beklediğimizin üstünde bir ilgi ve sanat severle karşılaştık ve bu da bizi mutlu etti. Denizli'ye gelmemizde ön ayak olan Tiyatro Cezve genel sanat yönetmeni Rıza Gedikoğlu'na teşekkür ederiz. Turnemizin ikinci ayağı olan Ayvalık Sanat Fabrikası'nda 20 Şubat akşamı oyunumuzu sergileyeceğiz. Oradan da   21 Şubat akşamı İstanbul Moda Sahnesi'nde daha sonra da 22 Şubat akşamı Bursa Sanat Tiyatrosu Cep Sahnesi'nde oyunumuzu sergileyip Samsun'a geri döneceğiz. İstanbul ve Bursa'daki sanatsever halkımızı oyunumuza bekliyoruz. dedi.

 

Anahtar Kelimeler: bir garip orhan veli, denizli

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir