Haber

Bir Delinin Hatıra Defteri Farabi Sahnesi'nde

Bir Delinin Hatıra Defteri Farabi Sahnesi'nde

2018.03.22 00:00
| |
0
|
4028


Ankara tiyatro hayatına yeni bir soluk getiren Heveskar Tiyatro ilk oyunları Bir Delinin Hatıra Defteri'ni Farabi Sahnesi'nde sergilemeye devam ediyor.

Ankara tiyatro hayatına yeni bir soluk getiren Heveskâr Tiyatro ilk oyunları Bir Delinin Hatıra Defteri’ni Farabi Sahnesi’nde sergilemeye devam ediyor. Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün aynı isimli öyküsünü İlker Karabulut sahneye uyarlamış ve oynamış. 2016 yılında kurulmuş olan Heveskâr Tiyatro, üyeleri daha önce ODTÜ Oyuncuları’nda pek çok oyunda görev yapmış yeni bir topluluk. 


Rus edebiyatının en büyük yazarlarından Nikolay Vasilyeviç Gogol, içinde bulunduğu dönemin iktidar mücadelelerinin ve siyasal düşüncesinin toplumsal yansımalarını anlattığı eserlerinden Bir Delinin Hatıra Defteri‘nde, tırmanması imkansız toplumsal sınıflar altında ezilen ve çıkış yolunu delirmekte bulan alt kademe memur Poprişçin’in hikayesini anlatıyor.
31 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de Farabi Sahnesi’nde sahnelenecek oyunun biletlerine tiyatrolar.com.tr web sitesinden satın alarak ya da Farabi Sahnesi gişesinden rezervasyonla (tel: 312 468 00 58) ulaşılabilir.

İletişim
tel: 0505 695 07 62
e-posta: heveskartiyatro@gmail.com

Anahtar Kelimeler: bir delinin hatıra defteri, heveskar tiyatro, farabi sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir