Haber

Bir Baba Hamlet  Ocak Ayında

Bir Baba Hamlet Ocak Ayında

2017.12.25 00:00
| |
0
|
3082


Yüksek tempolu muhteşem bir performans sahneledikleri “Bir Baba Hamlet”te,
 
SÜREKLİ DEĞİŞEN KARAKTERLERLE, İKİ KİŞİLİK “HAMLET”: SAHNEDE “BİR BABA HAMLET”!
 
Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun yüksek tempolu muhteşem bir performans sahneledikleri “Bir Baba Hamlet”te, oyuncular bir karakterden bir karaktere geçerken, dekor da onlarla birlikte sürekli değişiyor. Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”in, 4, 5 ve 6 Ocak’ta Baba Sahne’de gerçekleşecek oyunları için biletler tükenmek üzere! 
 
Yönetmenliğini Emrah Eren’in üstlendiği “Bir Baba Hamlet”, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Şarkılı-türkülü, çok hareketli ve çok eğlenceli “Bir Baba Hamlet”te zaman zaman seyirciler de oyuna dahil olurken kahkaha ve tempo hiç azalmıyor.
 
Baba Sahne’nin kendi prodüksiyonu “Bir Baba Hamlet”te; kalaslarından dekor, heveslerinden oyun yapmak üzere yola çıkmış iki cüretkâr oyuncu, kendilerine kurban olarak Shakespeare’in başyapıtı “Hamlet”i seçmişlerdir. Cansiparane bir cesaretle seyircinin önünde buna yeltenirler, ama kısa sürede temsil “can havli”ne dönüşür. Biri, oyunculuk için istediği ortamı bulamadığı anlaşılan Shakespeare uzmanı gibi davranan yarım porsiyon aktör; diğeri de şarkı söyleme hevesiyle sürekli müzikallerden dem vuran bir şaşkın... Eli yüzü düzgün, başı sonu belli, dört başı mamur, babalar gibi bir Hamlet düşlerlerken, ortaya çıkan kepazelik “Bir Baba Hamlet”e döner. “Ha unutmadan, çürümüş bir şeyler var Danimarka Krallığı’nda!”
 
Sahne ve kostüm tasarımını Barış Dinçel’in, ışık tasarımını Yakup Çartık’ın, hareket düzenini Işıl Zeynep’in yaptığı oyunun müzikleri Can Şengün’ün, eskrim koreografisi Deniz Özmen’in, şarkı sözleri ise Faruk Üstün’ün imzasını taşıyor.
 
İki perdelik “Bir Baba Hamlet”, 4 Ocak 2018, Perşembe, 5 Ocak 2018, Cuma ve 6 Ocak 2018, Cumartesi akşamları Baba Sahne Savaş Dinçel Salonu’nda sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunların biletleri, babasahne.com’dan ve gişeden temin edilebilir.
 
 
Adres: Caferağa Mah. Bahariye Cad. Sakızgülü Sok.
No: 31/37 Kadıköy-İstanbul
Gişe: 0216 700 11 11
 
Bilgi için: 
 
babasahne.com
facebook.com/babasahne
twitter.com/babasahne
instagram.com/baba.sahne 

Anahtar Kelimeler: bir baba hamlet, baba sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir