Haber

Bezirgan - MOİ Sahne

Bezirgan - MOİ Sahne

2017.01.01 00:00
| |
0
|
2371


Moliere’in ünlü eserinden uyarlama olan oyunda Erkan Can ve Cem Davran gibi usta isimler rol alıyor

    Tiyatro tarihinin önemli eserlerinden ‘Tartuffe’ün yeni uyarlaması ‘Bezirgan’, İstanbul’un en renkli sahnesi MOİ Sahne’de izleyiciyle buluşuyor. Moliere’in ünlü eserinden uyarlama olan oyunda Erkan Can ve Cem Davran gibi usta isimler rol alıyor

    İstanbul Halk Tiyatrosu, her zamanki gibi sözünü sakınmayan bir oyunla izleyici karşısına çıkıyor. Zeki, kurnaz, komik bir o kadar da sahtekar Tartuffe’ün hikayesinin yeni uyarlaması olan Bezirgan adlı oyun, MOi Sahne’de tiyatroseverlere sunulacak. Oyunda Cem Davran ve Erkan Can’a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı ve Ali İl eşlik ediyor.

Cem Davran’ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdığı oyunda, hizmetçi kız rolünde Bahtiyar Engin, evin büyük annesi rolünde ise Erkan Can rol alıyor.  Yıldıray Şahinler’in yönettiği oyun, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 20.30’da Mall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne’de izlenebilir. Oyunun biletleri MOİ Sahne gişesinden ve biletix.com’dan temin edilebiliyor. MOİ Sahne’deki diğer oyunlar ve tüm etkinlikler hakkında detaylı bilgi www.moisahne.com’dan alınabiliyor.

 

Anahtar Kelimeler: Moliere, moi sahne, istanbul halk tiyatrosu

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir