Haber

Beyoğlu'nda Yeni Sahne Açılıyor

Beyoğlu'nda Yeni Sahne Açılıyor

2018.01.14 00:00
| |
0
|
3370


NoAct Sahne'nin açılmasıyla birlikte NoAct Atölye adıyla yolculuğuna devam ediyor.

NO ACT SAHNE

Beyoğlu’nda 1868 yılında Fransız Yetimhanesi olarak inşa edilen tarihi bina, pek çok dizi ve film projesinin kast direktörlüğünü üstlenen Fulya Filazi tarafından No Act Sahne adıyla yeni bir tiyatro sahnesine dönüştürülerek açıldı

Oyuncu ve Cast Direktörü Fulya Filazi tarafından 2015'te açılan oyunculuk atölyesi, NoAct Sahne'nin açılmasıyla birlikte NoAct Atölye adıyla yolculuğuna devam ediyor.

Birçok oyunculuk metodunun birbirini tamamlayacak şekilde ele alındığı atölye, ilk defa oyunculuk eğitimi alacak olan veya kendini geliştirmek isteyen kişilere uygun bir içerikle, farklı seviyelerde eğitim sunuyor.

NoAct Atölye, gerek sinema-televizyon gerekse tiyatroya yönelik çalışmalardan oluşan zengin müfredatı ve değerli eğitmenleriyle öğrencilerini bilgi ve pratikle donatmaya devam ediyor. 8 ay süren eğitim boyunca öğrenciler, 4 ayrı eğitmenden rotasyonla eğitim alma imkanına sahip oluyorlar. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, NoAct ailesinin bir üyesi olarak oyunculuk konusunda atölyeden sonra da kendilerini devamlı geliştirebilecekleri ve öğrendiklerini uygulayabilecekleri bir ortamda yer alma şansı yakalıyorlar.

Kendi prodüksiyonlarının yanı sıra yerli ve yabancı bağımsız tiyatro topluluklarına ev sahipliği yapacak olan No Act Sahne ilk konuk ekibi Seyyar Sahne’nin ‘’Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit’’ adlı oyunuyla 17 Ocak Çarşamba akşamı ilk kez perdelerini açıyor.

Latife Tekin’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Hakan Emre Ünal tarafından yönetilen tek kişilik oyunda Nezaket Erden rol alıyor. Dirmit’in tek bir gecesinde geçen oyun, romanın oyuncu kişisine dokunduğu yerden Dirmit’i, romandaki diğer karakterleri ise Dirmit’in anlatısı üzerinden tanıma ve romanın yazar-anlatıcı yoluyla kurulmuş büyülü gerçekçi dilini, karakter-anlatıcıyla en yalın halde sahneye taşıma araştırmasının bir ürünü.

17 Ocak’ta ilk kez perdelerini açacak olan No Act Sahne’nin ev sahipliği yapacağı diğer oyunlardan Seyyah Sahne’nin ‘’Trom’’ adlı oyunu 22 Ocak’ta ve Tiyatro Oyun Kutusu’nun ‘’Çarpıntı 2047’’ adlı oyunu ise 31 Ocak’ta seyircisiyle buluşuyor.

No Act Sahne’nin tiyatro biletleri  mobilet.com ’da satışta.

www.noactsahne.com

Boğazkesen Caddesi No:65 İstanbul / Beyoğlu   

info@noactsahne.com  

0533 424 02 84

Anahtar Kelimeler: noact sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir