Eğitim

Berlin'de Türkçe Eğitim Veren Konservatuar Açılıyor!

Berlin'de Türkçe Eğitim Veren Konservatuar Açılıyor!

2018.06.18 00:00
| |
0
|
12536


Gelecek dönem eğitim vermeye başlayacak olan okulda güçlü eğitmen kadrosu dikkat çekiyor!

“Actors Company Berlin” adıyla Berlin’de Türkçe eğitim veren konservatuar açılıyor! 


Gelecek dönem eğitim vermeye başlayacak olan okulda güçlü eğitmen kadrosu dikkat çekiyor!

“Çakallarla Dans”, “İki Süper Film Birden” filmleriyle tanınan yönetmen Murat Şeker ve Almanya’da Tiyatro Pedagojisi alanında eğitim veren okulların başında gelen Interkulturell Aktiv’in kurucusu Ufuk Güldü ortaklığıyla Almanya'nın başkenti ve tiyatronun merkezi Berlin'de, uluslararası bir ortamda, Türkçe eğitim veren yeni bir konservatuar açılıyor. Okulda güçlü eğitmen kadrosu dikkat çekiyor. 

“Özgür Şehir, Özgür Eğitim”

“Özgür Şehir, Özgür Eğitim” sloganı ile açılan okulda yenilikçi, çağdaş bir eğitim amaçlanıyor. Çok yönlü, gelişime açık ve birey odaklı eğitim hedefleyen "Actors Company Berlin", eğitimlerinin ilk gününden itibaren öğrencilere uygulama odaklı bir eğitim olanağı sunuyor. 


 Berlin’in merkezinde bulunan ve “Oyunculuk”, “Tiyatro/Sinema Yazarlığı ve Dramaturji” ve “Drama Eğitmenliği ve Tiyatro Pedagojisi” bölümlerine sahip olacak okulda eğitim üç yıl sürüyor. Eğitim sonunda Almanya Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜF onaylı diploma veriliyor. Okul, öğrencilerine aynı zamanda dil öğrenmesini de sağlıyor!

Güçlü Eğitmen Kadrosu

“Actors Company Berlin” hem Türkiye’den, hem de Almanya’dan oluşturduğu eğitmen kadrosuyla, kültürlerarası eğitime önem veriyor. Hem akademik alanda, hem de mesleki anlamda başarılı olan eğitmen ve sanatçıları kadrosunda bulunduran “Actors Company Berlin”de Murat Şeker, Demet Akbağ, Rasim Öztekin, Engin Alkan, Yücel Erten, Ufuk Güldü, Doç. Dr. Zerrin Akdenizli, Tim Seyfi, Neco Çelik gibi usta isimler bulunuyor. 

Yetenek sınavları Eylül Ayında!

“Actors Company Berlin” için yetenek sınavları Eylül ayında yapılacak. Hem İstanbul’da, hem de Berlin’de gerçekleştirilecek yetenek sınavları “Oyunculuk” ve “Tiyatro/Sinema Yazarlığı ve Dramaturji” bölümleri için uygulanacak. “Drama Eğitmenliği ve Tiyatro Pedagojisi” içinse yetenek sınavı uygulanmayacak. 

Eylül ayında yapılacak olan yetenek sınavları sonrası eğitimi Ocak ayında başlayacak. Öğrencilerine burs imkanları da sunacak olan “Actors Company Berlin” için ayrıntılı bilgiler okulun web sitesinden edinilebilir: www.actorscompanyberlin.com 

Anahtar Kelimeler: Actors Company Berlin, berlin, almanya

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir