Haber

Baldan Karanlık Toy Sahnede...

Baldan Karanlık Toy Sahnede...

2018.01.02 00:00
| |
0
|
1996


TOY İstanbul’un, Kemal Hamamcıoğlu imzalı yeni oyunu “Baldan Karanlık”, kaybolan, terk edilen, bekleyen,...
 
TOY İSTANBUL’UN KEMAL HAMAMCIOĞLU İMZALI YENİ OYUNU  “BALDAN KARANLIK”, BİZE KİM OLDUĞUMUZU HATIRLATIYOR...
 
TOY İstanbul’un, Kemal Hamamcıoğlu imzalı yeni oyunu “Baldan Karanlık”, kaybolan, terk edilen, bekleyen, vazgeçmeyenlerin duygusal hikâyesiyle izleyenlerin yüreğine dokunurken, bize kim olduğumuzu hatırlatıyor. Metin Akdülger’in tek başına muhteşem bir oyunculuk sahnelediği ve yoğun ilgi gören “Baldan Karanlık” oyunu, 6 Ocak Cumartesi akşamı TOY İstanbul’da tiyatroseverlerle buluşacak.
 
Tiyatro, oyunculuk ve yazarlık gibi sahne sanatlarının en önemli disiplinlerini tek bir çatı altında toplayan TOY İstanbul, kendi prodüksiyonu olan ikinci oyununu sahneye koyuyor. Kemal Hamamcıoğlu’nun yazıp yönettiği tek kişilik “Baldan Karanlık” oyununda Metin Akdülger güçlü ve sarsıcı bir performans sahneliyor. Prömiyeri aralık ayında gerçekleşen oyun, tiyatroseverler tarafından yoğun bir ilgi ve büyük bir beğeniyle takip ediliyor.
 
İzleyenleri, çok iyi bildikleri ama unutmayı seçtikleri yollardan geçerken, kaybolanların hikâyelerine ortak olmaya davet eden “Baldan Karanlık”; insanın, doğaya ve insana yaptıklarının nedenini sorguluyor. Oyun, insana kim olduğunu hatırlatan içten anlatımıyla da izleyenleri sarmalıyor.
 
“Baldan Karanlık”, “Ah gözleri...” diyenlerin iç çekişlerini kayıp ormanlara sayıklıyor. Ahları devirirken, kışları yaza döndürüyor gücü güçsüz kalmış dallarıyla... Karanlık eski karanlık mı, yeni mi yoksa bu karanlık?  Karanlıktan gelen ordan buraya, burdan oraya mı sever hep? Sevmek burdan oraya, ordan buraya mıdır hep? Ballı ağaç... Ahh ballı ağaç... Geri gelecek! Biliyorum... Buramı da sever misin?
 
Koreografisini Yasemin Erkan’ın, ışık tasarımını Ayşe Ayter’in, yönetmen yardımcılığını Dilara Pamuk’un üstlendiği oyunun kostümleri ise tasarımcı Aslı Filinta Demir’in imzasını taşıyor. Oyunda Onur Alagöz ışık operatörü, Tayfun Karataş ise ışık teknisyeni olarak görev alıyor.
 
6 Ocak 2018, Cumartesi akşamı saat 20.30’da sahnelenecek tek perdelik “Baldan Karanlık” oyununa ait biletler, Biletix’ten ve her gün 13.00’ten itibaren açık olan TOY İstanbul gişesinden temin edilebilir.
 
 
Adres: Maçka Gmall – Harbiye, Kadirgalar Cad. 
No:3 34367 Maçka/İstanbul
Tel: +90 212 970 28 69

Anahtar Kelimeler: baldan karanlık, toy sahne

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir