Haber

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın yeni oyunu Sherlock-Hamid izleyicisiyle buluştu.

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın yeni oyunu Sherlock-Hamid izleyicisiyle buluştu.

2017.10.13 00:00
| |
0
|
6224


Bakırköy Belediye Tiyatroları, hem Türkiye’nin hem Bakırköy’ün geçmişine doğru bir yolculuğa çıkartıyor seyircisini.

2017-2018 tiyatro sezonunda Bakırköy Belediye Tiyatroları, hem Türkiye’nin hem Bakırköy’ün geçmişine doğru bir yolculuğa çıkartıyor seyircisini.

Berfin Zenderlioğlu rejisiyle perde açacak olan Sherlock-Hamid oyununu, Ahmet Sami Özbudak, Bakırköy Belediye Tiyatroları için özel olarak kaleme aldı.

Bin sekiz yüz doksanlarda geçen oyunda seyirci, Abdülhamid devrindeki Bakırköy’ü tanıma fırsatı bulacak.

O zamanki adı Makriköy olan Bakırköy’de, Makriköylü Midhat Efendi ve kumpanyası yüce sultanın seyrine layık bir temsil sahneye koymaya çalışmaktadır. Yıldız Sarayı’nda temsil edilecek oyunun provalarını ise Makriköy’de Baruthane  Binası’nda yaparlar. 21. Yüzyılda da seyircilerimiz oyunu aynı binada izleyecekler, Midhat Efendi’nin yüzyıllık fısıltılarını oturdukları koltuklarda, Baruthane’nin duvarlarında asılı kalmış  bulacaklar.

Payitahtta İngiliz Beyefendisi Sherlock Holmes Şerlok, Doktor Watson ise Watson Paşa’ya dönüşmüş bulacak kendini... O dönem dünyayı kasıp kavuran Sherlock Holmes romanlarını İstanbul’da Makriköy’de izlemeye çağırıyoruz sizi. Grotesk soslu, gülünç tavırlı bir Sherlok Holmes; görülmeye değer şey…

Alternatif tiyatronun kendine özgü arayışları ile dikkat çeken iki ismi Ahmet Sami Özbudak ile Berfin Zenderlioğlu ilk kez BBT’de yan yana geliyorlar. BBT yeni sanat politikası ile alternetif bir söyleme yeni bir alan açmayı ve onu kendi seyircisi ile buluşturmayı amaçlıyor. Ali Rıza Kubilay, Nurhayat Atasoy , Didem Germen, Nazan Koçak , Yunus Emre Kılınç ve Kadir Hasman’ın rol aldığı Sherlock-Hamid bu karşılaşmanın heyecan verici ilk buluşması.

 13,14,19,20,27, 28 Ekim  saat 20.30 , 15 ve 29 Ekim  saat 15.30’da 
 
Yunus Emre kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde

Gişe tel  0212 661 38 94-95                             
www.bbt.bel.tr

Anahtar Kelimeler: sherlock hamit, bbt, bakırköy belediye tiyatrosu, müşfik kenter sahnesi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir