Haber

“Ayrılık” İle Tiyatro Sahnesinde Komedi Fırtınası Esiyor!

“Ayrılık” İle Tiyatro Sahnesinde Komedi Fırtınası Esiyor!

2017.02.27 00:00
| |
0
|
2446


Çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan ve bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veren “Ayrılık” oyunu

Çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan ve bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veren “Ayrılık” oyunu; Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın muhteşem performanslarıyla sahnede adeta komedi fırtınası estiriyor. Sezonun en iddialı komedisi “Ayrılık”; 3 Mart Cuma akşamı Profilo Kültür Merkezi’nde!

Behiç Ak’ın kaleme aldığı “Ayrılık”; boşanmış bir çiftin ayrıldıktan bir yıl sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri, evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmece yüklü bir sorgulaması... İkili hayata, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize dair eğlenceli, sıcak bir güldürü olan “Ayrılık”ın her anı, birilerimizin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor. Sahnedeki insanlar bize bir anda çok tanıdık geliyor, ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz.

Yönetmenliğini Prof. Dr. Semih Çelenk’in üstlendiği “Ayrılık”; budalalık ve uyumsuzluklar üzerine kurulu, çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan, izleyicisini şaşırtan, kucaklayan, onun zekasını önemseyen bir komedi. Oyun, bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veriyor: Herşeyi o kadar çok konuşuyor ve tartışıyoruz ki, ağız tadıyla bir omlet bile yiyemiyoruz.  

Anahtar Kelimeler: ayrılık, profilo kültür merkezi

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir