Ödül

Aydın Üstüntaş Tiyatro Oyun Yarışması Ödül Gecesi Yapıldı...

Aydın Üstüntaş Tiyatro Oyun Yarışması Ödül Gecesi Yapıldı...

2018.01.01 00:00
| |
0
|
6760


28 aralık 2017 de Sadri Alışık Kültür Merkezi Çolpan İlhan sahnesinde,
28 aralık  2017 de Sadri Alışık Kültür Merkezi Çolpan İlhan sahnesinde, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Şahin Ergüney’in  sunduğu gecede,  çok samimi bir atmosferde yapıldı. Bol bol  Ordu belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun  geçmiş güzel günlerinden, Ordu seyircisinin sanata bakışından,  Aydın Üstüntaş’ın OBKT ye katkılarından söz edildi. A.Üstüntaş’ın yazığı ve sahneye koyduğu  Hekimoğlu oyunundan final bölümü gösterildi ve türküsü Tuğrul Şan’ın sesinden dinlendi. İbrahim Zengin gecenin meddahıydı.   Yarışmayı kazanan iki yazara ödülleri verildi.
 
Miyase ve Teberdar oyunu ile Cihan Çakan  birincilik ödülünü alırken , Yakup ve Oğulları oyunu ile Mustafa Aslantaş övgüye değer oyun ödülünü aldılar.
 
Onur ödülü  bu yıl iki yere gitti… hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosuna, OBKT ile  geçmişten gelen kuruluş bağlantısından ve başarılı oyunlarından dolayı,  hem ülkenin en ücra köşelerinde ki tiyatrolara ulaşarak onları tanıtmaya çalışan, sayfalarını açan, bütün tiyatroları kucaklayan Tiyatro Gazetesine verildi.
 
Bu, on bir yıl içinde seçici kurul şu isimlerden  oluşmuştur. 
 Prof. Dr. Sevda Şener, Prof.Dr. Nurhan Karadağ, Ülker Köksal,  Gülşen Karakadıoğlu, Özen Yula, Ayla Kutlu, Tanju Cılızoğlu, Sedat Demirsoy, Yavuz Sepetçi, Şahin Ergüney, Doç.Dr. Türel Ezici, Doç.Dr. Filiz Elmas,  Şahin Ergüney, Hülya Karakaş, Murat Demirbaş, İbrahim Dizman, Ebru Üstüntaş, Erhan Özçelik,  Ferhat Ergün, Yasin Akyüz, Akif  Yeşilkaya,  Ali Kemal Tandoğan (OBKT), Hakan Altan (OBKT) Ufuk Ersoy (OBKT) Gülçin Üstüntaş.

Anahtar Kelimeler: aydın üstüntaş, aydın üstüntaş oyun yarışması

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir