Haber

Ay Işığındaki Şamata Girne'de

Ay Işığındaki Şamata Girne'de

2017.08.21 00:00
| |
0
|
3083


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Ay Işığında Şamata” adlı oyunuyla Kıbrıs, Girne’de seyircisi ile buluşuyor.
ŞEHİR TİYATROLARI “AY IŞIĞINDA ŞAMATA” OYUNUYLA GİRNE TURNESİNDE
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları “Ay Işığında Şamata” adlı oyunuyla Kıbrıs, Girne’de seyircisi ile buluşuyor.
 
Epik türün ve kabare tiyatrosunun öncüsü Haldun Taner’in yazdığı, Naşit Özcan’ın yönettiği  Ay Işığında Şamata adlı oyun; 22 Ağustos 2017 Salı günü saat 20:00’da Girne Amfi Tiyatrosu’ nda sahnelenecek.
 
Oyunun konusu:
 
Çalışkur apartmanında yaşayan Çalışkur ailesi'nin ve apartman sakinlerinin sahte ilişkilerini ve yozlaşan aile yapısını gösterirken, küçük dünyalarından dış dünyaya bakışlarını eleştiren, seyirciyi eğlendiren, güldüren ve sürprizlerle şaşırtan bir oyun.
 
 
 
Sahne ve kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Özcan Çelik’in, müziğini Hakan Elbir’in, efektlerini Hidayet Öztürk’ün yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda; Ada Alize Ertem, Arda Aydın, Aziz Sarvan, Berrin Koper, Ceysu Aygen, Derya Çetinel, Emrah Can Yaylı, Emre Narcı, Ertan Kılıç, Esra Ede, Gökhan Eğilmezbaş, Gökhan Mete, İbrahim Can, İbrahim Ulutaş, Mehmet Bulduk, Nilay Yazıcıoğlu, Özge Midilli, Özgür Dağ, Samet Hafızoğlu, Savaş Barutçu, Şenay Saçbüker, Şevket Avşar, Tuğçe Açıkgöz ve Yonca İnal rol alıyor.
 
 
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Harbiye Mh. Darülbedayi Cd. No.3 Şişli - İstanbul
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 35

Anahtar Kelimeler: ay ışığında şamata, İstanbul Şehir Tiyatrosu, istşeh

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir