Haber

Adana Tiyatro Festivalinde Bu Hafta  3- 10 Nisan

Adana Tiyatro Festivalinde Bu Hafta 3- 10 Nisan

2017.03.31 00:00
| |
0
|
3299


Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle bu yıl 19’uncusu düzenlenen...

-DEVLET TİYATROLARI - SABANCI ULUSLARARASI ADANA TİYATRO FESTİVALİ’NİN İKİNCİ HAFTASI, İSPANYA’DAN “THE GAGFATHER” OYUNUYLA BAŞLIYOR

-İSPANYA’DAN “THE GAGFATHER”, TÜRKİYE’DEN “ÜÇ KIZ KARDEŞ”, “IVAN IVANOVIÇ VAR MIYDI, YOK MUYDU” VE “ERMİŞLER YA DA GÜNAHKARLAR” OYUNLARI SEYİRCİYLE BULUŞACAK


Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle bu yıl 19’uncusu düzenlenen Devlet Tiyatroları - Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, ikinci haftasında yerli ve yabancı oyunlarla tüm hızıyla devam ediyor. 03 - 10 Nisan 2017 tarihleri arasında Yllana Tiyatrosu ‘The Gagfather’, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ‘Üç Kız Kardeş’, Tiyatro Adam ‘Ivan Ivanoviç Var Mıydı?, Yok Muydu?’ ve İzmir Devlet Tiyatrosu ‘Ermişler ya da Günahkar’ oyunları Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.


Festivale İspanya’dan katılan Yllana Tiyatrosu’nun yeni gösterisi The GaGfather, acımasız bir Gangster grubu ile onları durdurmaya çalışan bir grup deli polisin macerasını anlatıyor. “Kara film” türüne bir övgü niteliği taşıyan oyun, iyi ve kötü arasındaki yansımaları konu ediniyor. The Gagfather, seyircileri yeraltı dünyasına ve en temel içgüdülere yapılan son derece eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Çehov’un kaleme aldığı Üç Kız Kardeş, ağabeyleri ile birlikte küçük bir kasabada yaşayan üç kız kardeşin hikâyesini anlatıyor. Oyun, Rusya’da ayrıcalıklı sınıfa ait bir ailenin değişen koşullar ve yeni değerler karşısında yaşadığı çelişki ve bireysel çöküşü konu ediniyor. Aile üyelerinin geçmişleri ve özlemlerinin ön planda olduğu oyunda, gerçek zamana ayak uyduramayan, mutluluğu geçmişte ya da düşlerde arayan insanlar anlatılıyor.


Büyük Usta Nazım Hikmet’in yazdığı Ivan Ivanoviç Var Mıydı?, Yok Muydu?, Rusya’nın bir taşra kasabasında geçiyor. Oyunda, erdemleri ve otoritesi arasında sıkışmış bir insanın, değişim öyküsünden bahsediliyor.


İzmir Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği Ermişler ya da Günahkarlar ise tiyatroseverleri cinayet romanı yazarı Mark Styler’ın iç dünyasındaki yolculuğuna götürüyor. Styler, yeni romanın kahramanı ile görüşmek için suçluların kaldığı bir akıl hastanesine gidiyor. Oyunda Styler’ın akıl hastası bir katilin iç dünyasını araştırmak isterken kendi iç dünyasının karanlık taraflarının içine düşmesi ele alınıyor. Ermişler ya da Günahkarlar, iyi ve kötü arasındaki yakın ilişkiyi keşfetmek isteyen seyircileri bekliyor.


3 Nis 2017 Pazartesi 20.00 İspanya / Yllana Tiyatrosu The GaGfather
4 Nis 2017 Salı      20.00 
5 Nis 2017 Çarşamba  20.00 Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Üç Kız Kardeş
6 Nis 2017 Perşembe  20.00 
7 Nis 2017 Cuma      20.00 Tiyatro Adam Ivan Ivanoviç Var Mıydı?, Yok Muydu?
8 Nis 2017 Cumartesi 15.00 - 20.00 
9 Nis 2017 Pazar     20.00  İzmir Devlet Tiyatrosu Ermişler ya da Günahkarlar
10 Nis 2017 Pazartesi 20.00


www.sabancivakfi.org

Anahtar Kelimeler: adana tiyatro festivali

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir