Ödül

5'inci Emek ve Başarı Ödülleri'nin aday listesi açıklandı

5'inci Emek ve Başarı Ödülleri'nin aday listesi açıklandı

2017.04.07 00:00
| |
0
|
12238

Sizce Nasıl?

Yeni Tiyatro Dergisi'nin alanlarında başarılı birçok ismi ödüllendireceği 5'inci Emek ve Başarı Ödülleri'nin aday listesi düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Yeni Tiyatro Dergisi'nin alanında başarılı birçok ismi ödüllendireceği 5'inci Emek ve Başarı Ödülleri'nin aday listesi düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Beşiktaş Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ulu Meyve Bahçeleri'nde gerçekleştirilen toplantıya, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mürvet Günday, ünlü oyuncular Hande Katipoğlu, Nedim Saban, Ali Can Yücesoy, Mehmet Özgür, Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri Jürilerinden Yrd. Doç. Dr. Erbil Göktaş yarışmanın jüri koordinatörü Yetkin Yüksel ile çok sayıda tiyatro oyuncusu katıldı. Program Türk tiyatrosunun konuşulmasıyla başlarken en iyi kadın ve erkek oyuncu, yılın yapımı, yılın yönetmeni gibi birçok alanda aday olmaya hak kazanan isimler açıklandı.

"Umarım bu tür ödüller ve destekler daha da çok büyür"

Alanlarında başarı sağlayan isimlerin ödüllendirilmesinin motivasyonu arttırıcı bir etken olduğuna dikkat çeken Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Mürvet Günday, "Yeni Tiyatro Dergisi ile yollarımız geçen sene kesişti. Bizde Beşiktaş Belediyesi olarak aslında kültür ve sanata hatra değer bir bütçesini ayırıyoruz. Biz bu bütçemizde Başkan'ın da çok değer verdiği bir sanat kuruluyla yönetiyoruz. Kurulumuzda tiyatrodan, palete, paletten operete sunucudan metin yazarına yaklaşık 15 tane kurul üyemiz var. Umarım bu tür ödüller ve destekler daha da çok büyür. Türkiye'de kültür ve sanat daha çok sokağa taşar" dedi.

Aday listeleri ise şöyle:

"Yarışmada emek ödülü verilecek isimler

Dr. Efdal Sevinçli (Araştırmacı-Yazar)

Jale Birsel (Oyuncu)

Sevgi Türkay (Kostüm Tasarımcısı)

Zihni Göktay (Oyuncu)

Tiyatrokare / Nedim Saban

Nilüfer Belediyesi "Tiyatro"

Av. Murat Hazinedar (Beşiktaş Belediyesi Başkanı)

Onur Ödülü: Tuncer Cücenoğlu

Komedi / müzikal dalında yılın yapımı adayları

Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak'la Kara

Ahududu / Tiyatrokare

Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Ayrılık / Tiyatroevi

Komedi / müzikal dalında yılın yönetmeni adayları

Barış Arman /Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Savaş Özdural / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak'la Kara

Nedim Saban / Ahududu / Tiyatrokare

Tarık Şerbetçioğlu / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Semih Çelenk / Ayrılık / Tiyatroevi

Komedi / müzikal dalında yılın kadın oyuncusu adayları

Zeynep Gülmez / Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak'la Kara

Sevinç Erbulak /Ayrılık / Tiyatroevi

Hülya Aydın / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu

Hande Katipoğlu / Her Aşk Biraz Komiktir / İstanbul Komedi Tiyatrosu

Pamela Spence / Aşk Listesi / Tiyatro Şenay

Komedi / müzikal dalında yılın erkek oyuncusu adayları

Yosi Mizrahi/ Ne Seninle Ne Sensiz / Tiyatro Ak'la Kara

Can Başak / Şahane Züğürtler / İBB Şehir Tiyatroları

Kerem Atabeyoğlu / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu

Ceyhun Fersoy / Tuhaf Bir Pazar Günü / 1001 Sanat

Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Yılın yapımı

Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Godot'yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Yılın yönetmeni

Nurkan Erpulat / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Şahika Tekand / Godot'yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Ersin Umut Güler / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Güray Dinçol / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Yunus Emre Bozdoğan / Ebedi Barış / Entropi Sahne

Yılın en iyi kadın oyuncusu

Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne

Sennur Nogaylar / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

Pınar Akkuzu - Gülden Arsal / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Jülide Kural / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Nergis Öztürk /Akciğer / Tiyatro.İN

Yılın en iyi erkek oyuncusu

Mert Turak / Karıncalar (Bir Savaş Vardı) / İBB Şehir Tiyatroları

Erdal Beşikçioğlu / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Reha Özcan / Ted Bundy / Tiyatro Keyfi

Alican Yücesoy / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Tolga İskit / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Yılın yardımcı rolde kadın oyuncusu

Elif Ürse - Yelda Baskın / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Emel Çölgeçen / Popüler Gerçek / Ekip Tiyatrosu

Ece Okay / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Merve Dağlı / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Ayşe Tunaboylu / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Yılın yardımcı rolde erkek oyuncusu

Saygın Soysal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Yiğit Özşener / Godot'yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Erol Ozan Ayhan / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Baran Güler - Serdar Yeğin - Olgun Toker / Ebedi Barış / Entropi Sahne

Cenk Dost Verdi / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Yılın umut veren kadın oyuncusu

Yağmur Anaz / Sekshop / Tiyatro Oyun Kutusu

İmer Özgün / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli

Pelin Abay / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Gökçe Kırgız / Kundakçı / Oyun Atölyesi

Damla Ece Dereli / Huzur / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Erkan Yücel yılın umut veren erkek oyuncusu

Efe Ünal / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Aybar Taştekin / Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Talha Kaya / Bay Jerry'nin Yeri / Kabile Tiyatro

Onur Berk Arslanoğlu / Godot'yu Beklerken / Studio Oyuncuları

Kutay Şahin / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın dekor tasarımcısı

Cem Yılmazer / Gülünç Karanlık / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

M. Nurullah Tuncer - Sırrı Topraktepe / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Barış Dinçel / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Behlüldane Tor / Erkek Parkı / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Cihan Aşar / Allahaısmarladık Cumhuriyet / Tiyatro Tatavla

Yılın kostüm tasarımcısı

Tomris Kuzu / Kozalar / Pangar Tiyatro

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Makbule Mercan / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Medine Yavuz Almaç / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Tanju Babacan / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Yılın ışık tasarımcısı

Mustafa Bal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Kemal Yiğitcan / Martı / İBB Şehir Tiyatroları

Mustafa Türkoğlu / Son / İBB Şehir Tiyatroları

İ. Önder Arık / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Akın Yılmaz / Giydirici / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın müzik tasarımcısı

Stephen Trask / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Okyay Göksu / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro

Çağrı Beklen / Kundakçı / Oyun Atölyesi

Kabile Trio / Bay Jerry'nin Yeri / Kabile Tiyatro

Yücel Arzen / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

Yılın hareket ve dans düzeni

Melek Yel / Kanlı Düğün / Versus Tiyatro

Tamer Serkan Subaşı / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Selçuk Göldere / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Yeşim Alıç / Jennifer'in Düğünü / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Gülce Uğurlu / Ev'vel Zaman / Gülce Uğurlu

Yılın tiyatro ekibi

Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

O (Hakkari'de Bir Mevsim) / Sarı Sandalye

İvan İvanoviç Var mıydı, Yok muydu? / Tiyatro Adam

Çekim / Görmeyeri

Aydın Arıt yılın yazarı

Hakan Tabakan / Mağrur Fil Ölüleri / Semaver Kumpanya

Bihter Dinçel / Aşiyan / Ezop Sahne

Barış Yücedağ / Bay Jerry'nin Yeri / Kabile Tiyatro

Özge Korkmaz / Yuva / Siyah Beyaz ve Renkli

Özgür Kaymak / Son / İBB Şehir Tiyatroları

Türkçeye katkı ödülü

Yılmaz Sütçü / Hedwig ve Angry Inch / Kazan Dairesi

Olcay Poyraz / Bu Yaşta Hala Saklanarak Sigara İçiyorum / Versus Tiyatro

Attila Geridönmez - Aydan Balkır Golüoğlu / Dünyaya Gözlerimden Bak / Tiyatro D22

Barış Arman / Akciğer / Tiyatro.İN

Canan Şahin / Ebedi Barış / Entropi Sahne

Yılın dramaturgu

Dilek Tekintaş / Macbeth / İBB Şehir Tiyatroları

Gökhan Aktemur /Hisse-i Şayia / İBB Şehir Tiyatroları

Yeşim Gökçe / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Ceren Ercan / Kıran Resimleri / Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Onur Atacan / Fareler ve İnsanlar / İstanbul Temaşa Tiyatrosu

Yılın oyun fotoğrafı

Murat Muratal / Tüy Kalemler / Tatbikat Sahnesi

Nesrin Kadıoğlu / Karıncalar / İBB Şehir Tiyatroları

Kıvanç Niş / Coriolanus / İstanbul Devlet Tiyatrosu

Orhan Cem Çetin- Saygın Serdaroğlu / Joko'nun Doğum Günü / Yolcu Tiyatro

Murat Dürüm / Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro

Özel ödüller

Yılın çocuk oyunu

Antalya BB Şehir Tiyatroları Çocuk ve Gençlik Birimi

Zizu'yla Zeze'nin Maceraları (Yazan-Yöneten: Hazal Kalfa) Perdesiz Performans

Jüri özel ödülü

Şatonun Altında / Fiziksel Tiyatro Araştırmaları

Jüri özel ödülü

Para / Antalya BB Şehir Tiyatroları

Tiyatro mekanları özel ödülleri

Baba Sahne (Şevket Çoruh)

Sahne Ankara (Serhat Kılıç / Serhat Nalbantoğlu)

Duru Tiyatro (Emre Kınay)

Moda Sahnesi (Kemal Aydoğan)

Bitiyatro (Laçin Ceylan)

Su Gösteri Sanatları Sahnesi (Nazif Uslu)

Teşekkür Plaketi: Kayhan Matbaası / Ali Ekber Daşdöğen".
 

Anahtar Kelimeler: emek ve başarı ödülleri, yeni tiyatro dergisi, yeni tiyatro dergisi emek ve başarı ödülleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

Görüş Bildir