Festival

23. İstanbul Tiyatro festivali yerli proje başvuruları başladı

23. İstanbul Tiyatro festivali yerli proje başvuruları başladı

2019.03.20 00:00
| |
0
|
2880

Sizce Nasıl?

23. İstanbul Tiyatro Festivali henüz sonlanmışken, bir sonraki festivalin hazırlıklarına başlandı bile.

23. İstanbul Tiyatro Festivali henüz sonlanmışken, bir sonraki festivalin hazırlıklarına başlandı bile. Festival, her yıl olduğu gibi, Türkiye’den profesyonel topluluk ve sanatçıların, festivalde prömiyer yapacak projelerini bekliyor. Yerli proje başvuruları, 15 Ocak – 29 Mart arasında kabul ediliyor.

Başvuru koşulları arasında eserin daha önce İstanbul’da prömiyer yapmamış olması ve başvurulan metnin telif haklarının alınmış olması yer alıyor. Daha önce İstanbul’da sahnelenmiş yapımlar, üniversitelerin tiyatro kulüpleri ve amatör tiyatro toplulukları tarafından yapılan başvurular değerlendirmeye alınmıyor. Topluluk ve sanatçılardan tek bir eser ile başvurmaları bekleniyor.

Başvurmak için başvuru formunu doldurarak en geç 29 Mart 2019 saat 18.00’e kadar tiyatro.basvuru@iksv.org adresine göndermek gerekiyor. (Saat 18.00’den sonra yapılan başvurular kabul edilmemektedir.) Başvurular festival ofisine ulaştığında e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuruların sona erdiği 29 Mart 2019 tarihinden sonra Danışma Kurulu ile birlikte yapılacak değerlendirmenin ardından sonuçlar, Mayıs ayında bütün katılımcılara e-posta aracılığı ile bildirilecektir.

Anahtar Kelimeler: iksv

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir