Haber

22. İstanbul Tiyatro Festivali 'nin Son Performansı:  Pixel

22. İstanbul Tiyatro Festivali 'nin Son Performansı: Pixel

2018.12.03 00:00
| |
0
|
1669

Sizce Nasıl?

22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde son performans 1990’ların hip-hop sahnesinin ikonik figürlerinden Mourad Merzouki’nin koreografisiyle PIXEL olacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde son performans 1990’ların hip-hop sahnesinin ikonik figürlerinden Mourad Merzouki’nin koreografisiyle PIXEL olacak.

1990’ların başlarından beri hip-hop sahnesinin önde gelen isimlerinden Mourad Merzouki’nin koreografisiyle PIXEL, İstanbul Tiyatro Festivali’nin son gösterisi olacak. CCN de Créteil et du Val-de-Marne / Compagnie Käfig yapımı olan PIXEL, Türk Tuborg A.Ş. gösteri sponsorluğunda, Institut Français Istanbul’un değerli işbirliğinde 3 ve 4 Aralık tarihlerinde saat 20.30’da festivale yüksek katkıda bulunan mekân sponsoru Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahnelenecek.

Video projeksiyonlarının sahnedeki bedenleri sarıp sarmaladığı, gerçek ve sanal dünyanın hayranlık uyandıran bir uyum yakaladığı güncel dans gösterisi PIXEL’in Dijital koreografisi ve kavramsal çerçevesi, dijital sanatları ve canlı sahne sanatlarını birleştiren Adrien Mondot ve Claire Bardainne’ye ait. Gösterinin müzikleri ise güncel dansın aranan bestecisi, Human, Home gibi belgesellerin yanı sıra Van Gogh filminin müziklerinden de hatırladığımız Fas kökenli Armand Amar’ın. PIXEL, ışığın ve dansın sınırlarını zorlayarak, seyirciyi soluksuz seyredeceği bir yolculuğa davet ediyor.

Anahtar Kelimeler: iksv, pixel

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir