Ödül

21. Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri açıklandı!

21. Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri açıklandı!

2015.05.08 00:00
| |
0
|
1104


Beşiktaş Çırağan Lions Kulübü tarafından aralıksız 21 yıldır dağıtılmakta olan Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri, Hayati Asılyazıcı, Zeynep Bilgin,

Beşiktaş Çırağan Lions Kulübü tarafından aralıksız 21 yıldır dağıtılmakta olan Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri, Hayati Asılyazıcı, Zeynep Bilgin, Seda Demirel, Turgay Oğuz ve Gamze Yapar Şendil’den oluşan “Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri Seçici Kurulu” tarafından 14 Mayıs 2015 yılında gerçekleştirdiği toplantı ile 2014­2015 tiyatro döneminde sahnelenen oyunları değerlendirdi.

En İyi Yapım Ödülü İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz / Hayal Perdesi Oyuncuları 
En İyi Yönetmen Ödülü Ayşe Emel Mesci, Hamlet Makinesi / İstanbul DT 
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Elif Ürse, Hizmetçiler / Bakırköy Belediye Tiyatrosu 


En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Serkan Keskin, Kuşlar / Semaver Kumpanya 
En İyi Genç Kuşak Oyuncu Ödülü Sema Kuray, Hamlet Makinesi / İstanbul DT 
Seçici Kurul Özel Ödülü On, Tiyatro Öteki Hayatlar 


Opera Onur Ödülü Atilla Manizade, İstanbul Devlet Opera ve Balesi 
En İyi Bale Ödülü Tan Sağtürk, Tan Sağtürk 
Akademi En İyi Müzik Ödülü Borusan Quartet, Borusan Kültür Sanat 


En İyi Medya Ödülü Fatih Portakal, Fox TV Ana Haber Çırağan 
Lions Özel Ödülü Nuran Koçdur, Engelliler Komitesi Başkanı 


En İyi Yapım Ödülü Boris Vian'ın yazdığı, Aleksandar Popovski'nin yönettiği Hayal Perdesi Oyuncuları tarafından sahneye konulan “İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz” adlı yapıt. En İyi Yönetmen Ödülü Heiner Müller’in yazdığı, İstanbul DT yapımı “Hamlet Makinesi” adlı oyundaki başarılı yönetimi nedeniyle Ayşe Emel Mesci. 
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü Jean Genet'nin yazdığı, Oğuz Utku Güneş'in yönettiği Bakırköy Belediye Tiyatrosu yapımı “Hizmetçiler” adlı oyundaki başarısı nedeniyle Elif Ürse. 
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Aristofanes'in yazdığı, Volkan M. Sarıöz'ün yönettiği Semaver Kumpanya yapımı “Kuşlar” adlı oyundaki başarısı nedeniyle Serkan Keskin. 
En İyi Genç Kuşak Oyuncu Ödülü Heiner Müller’in yazdığı, Ayşe Emel Mesci'nin yönettiği İstanbul DT yapımı “Hamlet Makinesi” adlı oyundaki başarısı nedeniyle Sema Kuray. 
Seçici Kurul Özel Ödülü Hasan Can Utku'nun yazdığı ve yönettiği Tiyatro Öteki Hayatlar tarafından sahnelenen “On” adlı yapıt. 
Opera Onur Ödülü İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin kurulduğu ilk günden bugüne Türk operasına yaptığı katkılardan ve Türk operasını Uluslararası alanda başarıyla temsil etmesi nedeniyle Atilla Manizade. 
En İyi Bale Ödülü Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip çeşitli şehirlerde bale okulları açarak bale sanatının yaygınlaştırılması konusunda yaptığı çalışmalar nedeniye Tan Sağtürk. 
En İyi Müzik Ödülü Uluslararası bir üne sahip olan, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği başarılı konser çalışmaları nedeniyle Borusan Quartet. 
En İyi Medya Ödülü Tarafsız yayıncılık anlayışı ve samimi haber sunumu nedeniyle Fox TV Ana Haber program sunucusu Fatih Portakal, 
Çırağan Lions Özel Ödülü Engelli vatandaşların desteklenmesi ve topluma kazandırılması konusunda gösterdiği özverili çalışmaları nedeniyle Engelliler Komitesi Başkanı Nuran Koçdur, seçici kurul tarafından ödüllendirilmeye değer bulunmuştur.

Anahtar Kelimeler: türkan kahramankaptan, Türkan Kahramankaptan Özel Ödülleri

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir