Haber

2017-2018 sezonu Ankara'nın İzlenilesi Tiyatro Oyunları

2017-2018 sezonu Ankara'nın İzlenilesi Tiyatro Oyunları

2017.12.28 00:00
| |
0
|
19819


Soğuk Ankara gecelerinde içinizi ısıtacak tiyatro oyunları... Çıkın çıkın gidin!

Not : Sıralama rastgele yapılmıştır. 

Altın Ejderha - Tiyatro Tam

Tiyatro Tam'dan çok güzel seyirlik bir oyun. Altın Ejderha. Bir binanın alt katında, "Altın Ejderha" isimli uzak doğu yemekleri sunan bir restoranda çalışan kaçak göçmenlerin hikayesi. Klasik tiyatro seyirliğinin dışında, eğlenceli bir anlatımla oyunculukların parladığı keyifli bir oyun. İzleyin pişman olmayacaksınız. 

Yazan : Roland Schimmelpfennig

Çeviren: Sibel Arslan  Yeşilay

Yöneten : Özgür Çakır

 

Palto 

Gogol'un aynı isimli öyküsünden uyarlanan oyun bize Akaki Akakiyeviç üzerinden bir çok karakterle karşılaştırıyor. Dostoyevski "Hepimiz
Gogol'un Palto'sundan çıktık," diyerek eserin  Rus edebiyatının köşe taşlarından biri olmasını selamlar. Tek kişilik bu güzel oyunu kaçırmayın derim.

Yazan : Nikolay Vasilievich Gogol

Adaptasyon : Kadri Özcan

Yönetmen : Mine Acar

 

Bir Valize Ne Sığar ki? - Ankara Sanat Tiyatrosu

Bir gecede binlerce yıldır yaşadığın toprakları terk edenler valizlerine ne koyar? Oyun, mübadillerin gözünden  tanıklıklarını aktarıyor. Komedi, dram, canlı söylenen Rembetiko şarkılar, orkestra, oyunda yok yok... Mutlaka izlenmeli. 

Yazan ve Yöneten : Yeşim Dorman

 

Muhteşem Diva : Ankara Devlet Tiyatrosu

Bizleri operaya, aryalara gönül vermiş Florence Foster Jenkis’in gerçek hikayesine davet eden keyifli oyun. "Sanat hissederek yapılmazsa sanat olabilir mi?" sorusuyla yüzleşmeye hazır mısınız? Yurtdışında da oynanmış hatta iki farklı film versiyonu da çekilen bu keyifli oyunu kaçırmayın. Florence Foster Jenkis performansına hem çok güleceksiniz hem de hayran kalacaksınız.  

 Yazan : Peter Quilter

Çeviren : Nazlı Gözde Yolcu

Yöneten : Funda Mete

 

Bukalemunlar - Çağdaş Drama Derneği Tiyatro Topluluğu

Anton Çehov'un "Bukalemun" öyküsünden esinlenilerek hazırlanan bu keyifli oyunu yakaladığınızda kaçırmayın. Sahnede çok keyifli bir ekip var. Oyun şu aralar Çankaya Yılmaz Güney Sahnesinde oynuyor.

Yazar : Şâmil Yılmaz

Yönetmen : Tülin Sağlam

 

Rulet - Perde Sanat Tiyatrosu

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Rus kontrolündeki Alman savaş esirlerinin bulunduğu küçük bir tutuk evindeyiz. Sürprizlerle ve yükselen gerilimiyle ilerleyen oyun, bize Nazi rüyasının sonuna gelirken bir tutuk evindeki olanları gösterir. Gerilimi bol, bu heyecanlı ve ödüllü oyunu izleyin. 

Yazan: Kosta Kortidis

Yöneten: Talha Kalovov

 

Aşk Bir Şey Değildir - Tiyatro Hayalet

Modern çağın evliliklerini, ilişkilerini Nihal ve Tekin çiftinin üzerinden ve bu çiftin çeşitli hâllerinden aktaran oyun, kadın-erkek  ilişkilerine güncel ve keyifli bir noktadan yaklaşıyor.

Yazan : Şahin Örgel.

 

Anna Karenina - Ankara Devlet Tiyatrosu

Toltsoy'un bu klasik eserinde 19. yüzyıl Rusya'sının aristokrasi dünyasına gireceksiniz. Anna Karenina ve Kont Vronski'nin toplumsal kurallara rağmen ayakta tutmaya çalıştıkları aşklarına şahit olacaksınız. Oyun adeta bir görsel şölen, klasikleri tiyatrodan veya sinemadan takip etmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir fırsat. 

Yazan : Lev Nikolayeviç Tolstoy

Çeviren : Cevat Çapan

Oyunlaştıran : Helen Edmundson 

Yöneten : İpek Atagün Gezener

Anahtar Kelimeler: ankara, altın ejdarha, palto, bir valize ne sığar ki, muhteşem diva, bukalemunlar, rulet, aşk bir şey değildir, anna karanina

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir