Ödül

16. Direklerarası Seyirci Ödülleri...

16. Direklerarası Seyirci Ödülleri...

2016.11.09 00:00
| |
0
|
2788


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarına 5 ödül

Bu yıl on altıncısı verilen, Direklerarası Seyirci Ödülleri Eskişehir değerlendirmesi kapsamında, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 5 ödüle değer görüldü. Eskişehir’de düzenlenen ödül gecesinde sanatçılar bir araya geldi.


Direklerarası Seyirci Ödülleri geçen sezon sonunda açıklanan ve 2015-2016 Tiyatro sezonunu kapsayan değerlendirmeler sonucunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçıları Özlem Boyacı, “ Ağır Roman” adlı oyundaki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu, Bilge Cezayirli, “ Töre” adlı oyundaki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu, Berkay Akın ve Alp Sunaoğlu, “ Ağır Roman” adlı oyundaki rolleri ile En İyi Erkek Oyuncu ödüllerine layık görüldüler. Ayrıca Yunus Emre Bozdoğan Şehir Tiyatroları bünyesinde sahnelediği “Aslan Asker Şvayk” adlı oyun ile En iyi Yönetmen ödülüne layık görüldü. 


Eskişehir’de Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen tiyatrocular katıldı. Törende sanatçılar ödül almanın yanı sıra bol bol özlem giderdiler.  

Anahtar Kelimeler: direklerarası seyirci ödülleri, eskişehir şehir tiyatrosu, eskşeh

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir