Haber

 Tiyatro Küp, sezonun ikinci prömiyerini,

Tiyatro Küp, sezonun ikinci prömiyerini, "4:48 Psikoz" ile yapıyor.

2017.10.25 00:00
| |
0
|
2551


Sara Kane'in çarpıcı metni ''4: 48 Psikoz", bu sezon Tiyatro Küp yorumuyla sahneleniyor.

Sara Kane'in çarpıcı metni ''4: 48 Psikoz", bu sezon Tiyatro Küp yorumuyla sahneleniyor. Çiğdem Sayın, Merve Kabakoz ve Adem Mirzaoğlu'nun rol aldığı oyunun prömiyeri 28 Ekim Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek.  Oyun, seyirciyi duygusal, düşünsel ve ruhsal atmosfer içinde bir dönüşüm sürecine şahit ediyor.


Tiyatro Küp, sezonun ikinci prömiyerini, "4:48 Psikoz" ile yapıyor. 

"In-yer-face" akımının önde gelen isimlerinden kabul edilen İngiliz yazar Sarah Kane"in çarpıcı oyunu 28 Ekim Cumartesi akşamı seyirci karşısına çıkacak. Behzad Fathi'nin yönettiği oyunda Çiğdem Sayın, Merve Kabakoz ve Adem Mirzaoğlu rol alıyor.

Sezonu 14 Ekim'de, Reginald Rose'un  önyargılar ve adalet üzerine klasikleşmiş eseri "12 Kızgın" ile açan Tiyatro Küp, bu sezon Jose Saramago'nun aynı adlı ünlü romanınından sahneye uyarladığı "Körlük" ve Behzad Fathi'nin kaleme aldığı "Fil"i de tiyatro severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.


Sevgi ve ilgi için yalvaran bir insan hasta mıdır?

Yahudilere gaz verdim. Kürtleri öldürdüm, Arapları bombaladım, merhamet için yalvardıklarında küçük çocukları… Öldürme tarlaları benim, herkes partiyi terk etti benim yüzümden.”

“Bu senin suçun değil. Sen hastasın. Bunu o kadar çok duydum ki artık benim suçum olduğunu düşünmeye başladım.”

Sevgi ve ilgi için yalvaran bir insan hasta mıdır? Doğduğundan beri maruz kaldığı sevgisizliğe, dünyadaki şiddete, ruhuna ait olmayan bedenine, körü körüne inanca yüksek sesle tepki göstermek kesinlikle kimyasal tedavi gerektirir. Beynin işlevleri durursa belki daha uzun süre yaşayabilir.

Oyun, seyirciyi hissi, düşünsel ve ruhsal atmosfer içinde bir dönüşüm sürecine şahit ediyor.

SARAH KANE’e sevgi ile…

YAZAN: Sarah KANE
YÖNETEN: Behzad FATHI
DRAMATURG: Çiğdem SAYIN
ÇEVİRİ: Behzad FATHI, Merve KABAKOZ
IŞIK-SAHNE TASARIMI ve UYGULAMA: Adem MİRZAOĞLU, Behzad FATHI, B. Çağlar BARİKAN
KOSTÜM: Merve KABAKOZ, Çiğdem SAYIN
AFİŞ: Yağmur İPEK ÖZTÜRK

OYUNCULAR
Adem MİRZAOĞLU
Çiğdem SAYIN
Merve KABAKOZ


Yazar Hakkında: 

Essex'te 1971 yılında doğan Sarah Kane,  "Blasted"  adlı ilk oyununu 1995 yılında yazdı.  5 oyunu ve bir senaryosu bulunan Kane'in eserleri, "In-yer-face / Yüzüne karşı tiyatro" akımının en iyi örnekleri arasında sayılıyor.  Kane, 1999 yılında 28 yaşında yaşamına son verdi. 


Tiyatro Küp Hakkında:

Oyunculuğun alışılagelmiş kalıplardan sıyrılması, yeni şeyler üretmesi gerektiğine inanan bir ekipten oluşan Tiyatro Küp, 2009 yılından bu yana hem oyuncu yetiştiriyor, hem de farklı sahnelenme teknikleri ve oyunculuk yöntemleriyle sahneye koyduğu oyunlarla seyircisiyle buluşuyor. Oyunculuğun ömür boyu süren bir eğitim gerektirdiğine inanan Tiyatro Küp, "Verilmiş ve hayali koşullar altında gerçekten yaşamak oyunculuktur" diyen ABD'li tiyatro adamı Sanford Meisner'in tekniğiyle oyuncu yetiştiren Türkiye'deki az sayıda ekipten biri. 

 

İletişim bilgileri:

www.tiyatrokup.com

İstiklal Cd. İmam Adnan Sk. - Nane Sk. No:5 Kat:2, 34435, Beyoğlu - İstanbul

0507 010 3544

 

Anahtar Kelimeler: 4: 48 psikoz, tiyatro küp

0 Yorum
Hmm! Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı, sen yazmak ister misin?
Bekle! Yorum yazmak için üye olmalısın Üye isen burayı tıkla. Üye olmak için de burayı tıkla.

TİYATRONLİNE

E-Bülten Üyeliği Görüş Bildir